Сайт викладача 

Драган Зоряни Богданівни

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [2]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Майбутнє за вихованням патріотів

Майбутнє за вихованням патріотів

Свою Україну любіть.

Любіть її... Во врем'я люте.

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть     

 

Патріотизм, патріотичне виховання – це на сьогодні актуально як для системи освіти так і для держави в цілому.

Аналіз останніх подій в державі показав, що багато громадян переконані у необхідності виховувати патріотів. Слід зауважити, що найважливішим завданням українського суспільства було і є виховання покоління гуманістів і патріотів, для яких найвищим ідеалом є єдність особистих і національно-державних інтересів.

Тривожний початок нового навчального року ставить перед теперішніми сучасними студентами завдання – стати справжньою людиною, особистістю, успішно формувати своє «я», вибудувати храм своєї душі. Значна частина студентів вважають , що найважливіша з чеснот людської душі – це патріотизм любов до Батьківщини - глибока, щира, не на словах, а на ділі.

Сучасний навчальний заклад прагне створити середовище, в якому молодь дорослішає, самостверджується, духовно збагачується, аналізує минуле і сучасне. Педагогічний колектив Рогатинського державного аграрного коледжу постійно працює над формуванням у студентів ціннісного ставлення до держави, суспільства, себе, людей, культурних і духовних надбань рідного краю та дбає про забезпечення гармонійного розвитку особистості, її громадянську та соціальну активність. Актуальною є виховна проблема, над якою працює навчальний заклад в 2014-2015 н.р. - «Не Україна для нас, а ми для України». Вона акцентує увагу всіх учасників навчально-виховного процесу на виховання громадянина – патріота Вітчизни. Для реалізації цієї проблеми розроблено програму, яка складається з таких розділів: «Я – студент коледжу», «Я – рогатинець», «Я – громадянин – патріот незалежної держави України».

Спираючись на досвід педагогічної практики, створено цілісну систему всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина – патріота, фахівця – аграрія шляхом: ознайомлення студентів з культурою та традиціями, а також формування у них почуття причетності до історії та майбутнього своєї Батьківщини, пробудження і виховання патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до державних символів України. В навчальному закладі діями студентського і педагогічного колективу створено кімнату-музей «Опілля».

У кожній аудиторії обладнані куточки державної символіки, в бібліотеці діють постійні та змінні виставки щодо становлення української держави, розвитку національної культури.

З ініціативи студентської молоді та при підтримці адміністрації коледжу на території навчального закладу увіковічнено пам'ять Героїв Небесної сотні. Саме біля каплички і пам’ятного знаку розпочинає робочий тиждень студентський та педагогічний колектив коледжу. Виконання Державного Гімну України та спільна молитва за мир і спокій в Україні єднає наші думки, серця і помисли. В цей час кожен присутній відчуває особисту причетність до долі народу.

«Україна – єдина країна» – тема першої лекції, якою розпочався цей навчальний рік.  Актова зала коледжу вмістила 160 першокурсників, їх батьків та гостей. Студенти старших курсів під керівництвом викладачів та художніх керівників підготували змістовний і творчий захід, де особливу увагу звернули на ті цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу. Учасники виконали творчу композицію «Україна – благословенна земля», в якій розкрили повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну. Основний зміст лекції був спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє, звернулись до подій минулого та сьогодення, що засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. Хвилиною мовчання пом’янули Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави. Спільна молитва «Боже Великий, Єдиний, Нам Україну храни…» скріпила думки і прагнення присутніх про долю країни.

Студенти завжди були і є рушійною силою змін. Ці слова підтверджують і події листопада 2013 року, коли саме студенти вийшли на майдан і підняли мільйони, захищали власну гідність, показали всьому світові, що Україна – це не просто точка на карті світу, Україна – це демократична, європейська країна. Не можуть стояти осторонь драматичних подій студенти коледжу. Вони активно долучаються до заходів, спрямованих на підтримку військовослужбовців. В лавах українських військових та добровольців у боротьбі із російськими бойовиками, які тероризують східні регіони - випускники нашого коледжу.

Що в наш час означає патріотизм? – це питання поставили молодим людям. Відрадно, що багато студентів розуміють те, що в такий складний час не можна стояти осторонь подій, які відбуваються навколо нас, свою життєву позицію потрібно правильно формувати і відстоювати щоденною працею, направленою на поліпшення своєї родини, країни, міста, села, вулиці, будинку…. Розуміти, що доля країни залежить від кожного з нас.

Суверенній Україні потрібні громадяни, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію, налаштовані патріотично й водночас толерантно, з повагою ставляться до інших людей, їхніх національних культур, держав. Виховати таку генерацію українців можливо лише за умови поєднання сучасної системи виховання, духовної культури, історичних традицій.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: DZB (21.10.2014)
Переглядів: 95 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2018
    Безкоштовний хостинг uCoz